BOOK NOW

KAPADOKYA BÖLGE TURU


Kapadokya’daki her anınızı dolu yaşamanız ve özel hissetmeniz için sizlere gerçek Kapadokya deneyimi yaşatmak isteyen Dere Suites isteğinize göre başlayan ve isteğinize göre biten esnek saat uygulaması ile Kapadokya Bölge Turlarında fark yaratıyor. Size özel VIG® araçla başlayan Kapadokya Bölge Turunda belirlenen rota ve güzergâhlarda muhteşem doğa ve zengin tarihle buluşmanız için çabalıyoruz.

Vadilerinde, peri bacalarında, kiliselerinde, yeraltı şehirlerinde, açık hava müzelerinde, tarihi köylerinde, sokaklarında, el sanatları atölyelerinde kısacası her bir karışında farklı ve saklı güzellikler bulunduran büyüleyici Kapadokya; eşsiz bir kültür, muhteşem doğa ve dini değerler sunan dünyadaki en önemli ve özel bir hazinedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kapadokya’da Hitit, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’nın izlerini sürün ve geçmişin sırlarına tanık olun.

Roma İmparatorluğunun Kudüs’ü işgali ile başlayan göç akımında Anadolu topraklarında Kapadokya’ya sığınan Hristiyanların genellikle vadi içlerinde gizli ibadet arayışları ve inanç uğruna kayaları sabırla oyarak birer kilise, şapel, manastır ve sığınak evleri olarak inşa ettikleri yerler; bozulmayan muhteşem süslemeleri ve freskleri ile sizi zaman yolculuğuna çıkaracak. İki bin civarı kiliseye ev sahipliği yapmış Kapadokya’nın önemli Açık Hava Müzelerini, akla hayale sığmayan yeraltı şehirlerini, vadilerini, çanak-çömlek ve seramik atölyelerini ve çok daha fazlasını size anlatmak ve tanıtmak için tüm detayları sizinle paylaşmayı bekleyen personelimizden her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

Neden Dere Suites?

Kalitenin temel ilke olarak benimsendiği ve estetiğin ön planda olduğu, standartların üstünde hizmet veren otelimizin, orijinal görünümlerine sadık kalarak, Nevşehir'e özel kepez taşı ve tarihi işçilik tarzı ile restore edilen kayadan odalarında, misafirlerimize tarihi bir ortamda modern olanaklarla konaklama imkanı sunmaktayız.

Ödüller

Bize Ulaşın

DERELER MAH. DERELER SOK.. NO: 49 50400 Ürgüp Cappadocia Turkey

+90 384 341 30 51

+90 553 071 30 51

info@deresuites.com